102 știri noi în ultimele 24 de ore
27 martie 07:58

România a fost învinsă de Columbia, scor 3-2, într-un meci amical disputat la Madrid.

Columbia a dominat meciul şi a deschis scorul încă din minutul 5, prin Jhon Cordoba, care a înscris cu o lovitură de cap, în minutul 36 Jhon Arias a marcat pentru 2-0. În minutul 80, Yaser Asprilla a marcat pentru 3-0. Pe final, românii au făcut pressing iar Ianis Hagi a înscris primul gol pentru elevii lui Edi Iordănescu. Tricolorii au mai înscris odată, în minutul 90+4, când Man a pasat şi Florin Tănase a redus din diferenţă.

Fanatik
Columbia, revanșă în fața României! A marcat pentru 3-0 un jucător care aduce aminte de partidele memorabile de la Mondiale - Fanatik.ro
România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano