103 știri noi în ultimele 24 de ore
4 iunie 16:36

Roland-Garros | Gauff - Swiatek, prima semifinală a turneului ! Această partidă va fi o reeditare a finalei din 2022.

Numărul 3 mondial, Coco Gauff, 20 de ani, a avansat pentru a doua oară în carieră în semifinale la Roland Garros, după 4-6, 6-2, 6-3 în fața lui Ons Jabeur, 29 de ani, ocupanta locului 9 WTA. Swiatek a trecut de Marketa Vondrousova, din Cehia, favorita 5, scor 6-0, 6-2, după un meci de doar 62 de minute. Coco Gauff și Iga Swiatek se vor duela joi pentru un loc în marea finală de la Roland Garros. Finala din 2022, a fost câștigată de poloneză în minimum de seturi.

Spotmedia
Coco Gauff, prima semifinalistă de la Roland Garros
GSP
Coco Gauff, prima calificată în semifinalele pe tabloul feminin de la Roland Garros " Bătălie de 2 ore cu Ons Jabeur, favorita publicului
independent.co.uk
Coco Gauff weathers Ons Jabeur storm to reach French Open semi-finals
Iga Swiatek îşi continuă parcursul impresionant la Roland Garros. A trecut în două seturi de Marketa Vondrousova şi s-a calificat în semifinale
GSP
Iga Swiatek, o nouă demonstrație de forță la Roland Garros
Roland Garros: Iga Swiatek și-a mai "distrus" o adversară. Ce jucătoare se vor înfrunta în prima semifinală
Hot News
Iga Swiatek, în semifinale la Roland Garros 2024 - Set câștigat cu 6-0 în fața campioanei de la Wimbledon
GSP
Iga Swiatek, o nouă demonstrație de forță la Roland Garros! A pierdut doar două game-uri în "sferturi"