48 știri noi în ultimele 24 de ore
7 aprilie 08:43

CFR Cluj a câștigat cu 4-1 meciul împotriva Rapidului, egalând-o la puncte pe CSU Craiova.

Gabriel Dumitrache
Meciul a fost deschis de CFR Cluj care a marcat 4 goluri, în timp ce Rapid a reușit să reducă din diferență prin golul lui Albion Rrahmani. După acest rezultat, CFR Cluj s-a apropiat la șapte puncte de liderul FCSB, în timp ce Rapid a rămas pe locul patru. După ce Adrian Mutu și-a dat demisia de la CFR Cluj, interimatul va fi asigurat de Francisc Dican și Ovidiu Hoban.

Video | Rapid - CFR Cluj 1-4. U-MI-LIN-ȚĂ în Giulești! Ardelenii s-au apropiat la 7 puncte de FCSB
Tsunami în Giulești: Rapid, umilită de CFR Cluj după o repriză magică a ardelenilor
Monitorul Cluj
Meci de senzație în Giulești. CFR Cluj a zdrobit-o pe Rapid. Lupta pentru titlu continuă.
Mediafax
Superliga: scorul uluitor la Rapid-CFR Cluj. Lui Bergodi i s-a strigat demisia
Mediafax
Superliga: scor uluitor la Rapid-CFR Cluj. Lui Bergodi i s-a strigat demisia
Fanatik
Dramă în patru acte în Giuleşti! De la sărbătoarea lui Săpunaru la măcelul de pe gazon. Cum s-a văzut din tribune Rapid - CFR Cluj 1-4 - Fanatik.ro
Spotmedia
Superliga: CFR Cluj demolează Rapidul, cu 4 goluri marcate în prima repriză, în Giulești
Superliga - play-off: Umilinţă în Giuleşti, Rapid - CFR Cluj 1-4
Adevarul
Rapid, umilită la infinit. Rezultat neverosimil în derby-ul cu CFR Cluj și scaunul lui Bergodi se clatină
Agerpres
Fotbal: Rapid, umilită de CFR Cluj cu 4-1, în Giuleşti, în Superligă
EVZ.ro
Superliga. Rapid, învinsă de CFR Cluj cu 4-1. Săpunaru: Mi-e ruşine de toată lumea - Evenimentul Zilei