Parcurge rapid sumarul știrilor și vezi cum sunt tratate în diferite publicații!
103 știri noi în ultimele 24 de ore
8 iulie 08:18

Wimbledon | S-au stabilit primele două sferturi de finală pe tabloul masculin - Carlos Alcaraz vs Tommy Paul și Jannik Sinner vs Daniil Medvedev.

Redactor: Adrian Rusu
main event image
Sport
Alcaraz (21 de ani, locul 3 ATP), favoritul numărul 3 al turneului, l-a învins în optimile de finală pe francezul Ugo Humbert (26 de ani, locul 16 ATP), favoritul numărul 16. Alcaraz s-a impus în patru seturi, 6-3, 6-4, 1-6, 7-5 . Tommy Paul s-a calificat în premieră în sferturile de finală de la Wimbledon, după ce l-a învins pe Roberto Bautista Agut cu scorul de 6-2, 7-6 (3), 6-2. <br /> Jannik Sinner (22 de ani, locul 1 ATP), favoritul numărul 1 al turneului, l-a învins în optimi pe americanul Ben Shelton (21 de ani, locul 14 ATP), favoritul numărul 14, în trei seturi, 6-2, 6-4, 7-6(9). Bulgarul Grigor Dimitrov (33 de ani), al zecelea favorit, s-a retras accidentat în primul set al meciului său din turul al patrulea cu Daniil Medvedev.

SURSE

G4Media
Carlos Alcaraz este în sferturi la Wimbledon
News.ro
Tenis: Carlos Alcaraz este în sferturi la Wimbledon
G4Media
Jannik Sinner s-a calificat în sferturi la Wimbledon după victoria în fața lui Shelton
News.ro
Tenis: Jannik Sinner l-a învins pe Shelton şi s-a calificat în sferturi la Wimbledon
Descarcă cea mai avansată aplicație de știri din România!
Feed personalizat de știri și notificări într-o experiență mai interactivă.