44 știri noi în ultimele 24 de ore
26 iunie 11:46

Copa America | Argentina şi-a asigurat calificarea în sferturi, după 1-0 cu Chile. În celălalt meci al grupei A, Canada a învins Peru, scor 1-0.

Reprezentativa Argentinei, deţinătoarea trofeului, şi-a asigurat calificarea în sferturile Copei America, după ce a învins selecţionata statului Chile, scor 1-0, în grupa A a competiţiei. Golul victoriei a venit în minutul 88 de atacantul formaţiei Internazionale Milano, Lautaro Martinez. În celălalt meci al grupei A, Canada a învins Peru, scor 1-0, prin golul marcat de David, în minutul 74.

The Guardian EU
Copa América: Late strike seals Argentina win as Canada grab historic victory
France24
Lautaro's late strike sends Argentina into Copa quarters
France24
David sinks Peru to keep Canada alive in Copa America
Copa America: Argentina şi-a asigurat calificarea în sferturi, după 1-0 cu Chile. Golul victoriei, marcat de Lautaro Martinez în minutul 88
Copa America | Argentina a învins-o pe Chile cu 1-0, însă chilienii au acuzat dur arbitrajul. Peru - Canada 0-1