95 știri noi în ultimele 24 de ore
miercuri 09:00

Bayern Munchen a învins categoric Dinamo Zagreb, scor 9-2, în Liga Campionilor. Harry Kane a marcat de patru ori.

Redactor: Gabriel Dumitrache
Revierfoto / imago sportfotodienst / Profimedia
Bayern Munchen a dominat clar meciul împotriva lui Dinamo Zagreb, în ciuda faptului că în prima repriză s-au marcat doar trei goluri. Repriza a doua a fost una extrem de productivă, cu opt reuşite. Harry Kane a fost jucătorul decisiv al partidei, reuşind patru goluri, trei dintre ele fiind marcate din punctul cu var. Kane a devenit jucătorul englez cu cele mai multe goluri marcate în UCL, devansându-l pe Wayne Rooney, care marcase de 30 ori.

Video | Bayern - Dinamo Zagreb 9-2! Bavarezii "i-au demolat" pe croați și au reușit scorul sezonului încă din prima etapă
EVZ.ro
Liga Campionilor. Bayern Munchen a umilit-o pe Dinamo Zagreb cu 9-2. Celelalte rezultate - Evenimentul Zilei
France24
Kane scores four as Bayern put nine past Zagreb in the Champions League
Liga Campionilor: Bayern Munchen a zdrobit Dinamo Zagreb, scor 9-2. Liverpool a trecut de AC Milan. Victorie pentru Real Madrid
Spotmedia
Liga Campionilor: Bayern zdrobește Dinamo Zagreb, Kane marchează de patru ori. Toate rezultatele de marți
Adevarul
Liga Campionilor, start în noul format cu un "măcel": Bayern - Dinamo Zagreb a avut 11 goluri!
Fanatik
Presa internațională, șocată după Bayern Munchen - Dinamo Zagreb, 9-2, în UEFA Champions League: "Un scor scandalos"
Agerpres
Fotbal: Bayern Munchen a realizat scorul primei etape a Ligii Campionilor, 9-2 cu Dinamo Zagreb
independent.co.uk
Harry Kane and Bayern Munich break records while Real Madrid start with win
BBC
Harry Kane: Striker's record-breaking night as Bayern score nine
Gandul
Scor de MAIDAN la startul Ligii Campionilor la fotbal! S-au marcat 8 goluri într-o singură repriză
Cotidianul
Scor uluitor în Liga Campionilor
Sport.ro
Harry Kane, 4 goluri marcate și 5 recorduri stabilite după Bayern Munchen - Dinamo Zagreb 9-2 în Champions League! | Sport.ro
EVZ.ro
Meciul Bayern Munchen - Dinamo Zagreb va rămâne în istorie. S-a dat gol după gol - Evenimentul Zilei