103 știri noi în ultimele 24 de ore
24 august 08:08

Campioana Germaniei, Bayer Leverkusen, a câștigat cu 3-2 împotriva Borussiei Monchengladbach, în deschiderea noului sezon din Bundesliga.

Redactor: Gabriel Dumitrache
AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia
Meciul a început favorabil echipei Bayer Leverkusen, care a condus cu 2-0, dar Borussia Monchengladbach a reușit să revină și să egaleze. În ultimele momente ale partidei, Leverkusen a beneficiat de un penalty, transformat de Wirtz, astfel învingând cu 3-2.

Bundesliga: Bayer Leverkusen a înscris golul victoriei în al 11-lea minut de prelungire pentru Borussia Monchengladbach - Bayer Leverkusen 2-3
Campioana victoriilor în prelungiri "a comis-o" din nou: gol în minutul 90+11 pentru Bayer Leverkusen
BBC
Borussia M'gladbach vs Bayer Leverkusen: Bundesliga - BBC Sport
The Guardian EU
European roundup: Leverkusen grab late winner to deny Gladbach in thriller
France24
'Pure mentality': German champions Leverkusen start season with last-gasp win
Bayer Leverkusen și-a respectat statutul! Gol în minutul 90+11 și victorie. Xhaka a deschis balul cu un eurogol