47 știri noi în ultimele 24 de ore
12 ianuarie 09:01

Barcelona învinge Osasuna cu 2-0 și se califică în finala Supercupei Spaniei.

Calin Nicolescu
Golurile au fost marcate de Robert Lewandowski în minutul 59 și de Lamine Yamal în minutul 90+3. Aceasta este prima victorie a Barcelonei cu mai mult de un singur gol în 21 meciuri, cea mai lungă serie negativă din istoria clubului. În finală, care va avea loc duminică seara în Arabia Saudită, Real Madrid este adversarul.

The Guardian EU
Barcelona cruise past Osasuna to set up Spanish Super Cup showdown with Real
Supercupa Spaniei: vom avea finala de vis, între Real Madrid și Barcelona. Când are loc partida
AS.ro
FC Barcelona - Osasuna 2-0. Catalanii s-au calificat în finala Supercupei Spaniei, acolo unde vor întâlni Real Madrid - Antena Sport
Sport.ro
El Clasico în finala Supercupei Spaniei! Barcelona a învins-o pe Osasuna și se duelează cu Real Madrid | Sport.ro
GSP
El Clasico cu trofeul pe masă la Riad " Barcelona s-a calificat în finala Supercupei Spaniei
Video | Barcelona - Osasuna 2-0. Catalanii se vor duela cu Real Madrid în finala Supercupei Spaniei