119 știri noi în ultimele 24 de ore
19 ianuarie 08:51

Atletico Madrid învinge Real Madrid cu scorul de 4-2, dupa prelungiri, în optimile Cupei Regelui.

Redactor: Calin Nicolescu
Atletico Madrid și-a luat revanșa împotriva lui Real Madrid, cu 4-2, același scor cu care fuseseră învinși cu o săptămână în urmă în Supercupa Spaniei. Meciul a fost extrem de disputat, Real Madrid reușind să egaleze de două ori, dar Atletico Madrid a avut ultimul cuvânt. A fost un meci plin de evenimente, cu o serie de ocazii ratate și un gol anulat pentru Real Madrid.

Video | Atletico Madrid - Real Madrid 4-2. "Galacticii", eliminați din Cupa Spaniei
Șase goluri în meciul dintre Atletico Madrid și Real Madrid. Rezumatul unui joc fabulos VIDEO
The Guardian EU
Griezmann sparkles as Atlético Madrid enjoy Copa del Rey revenge against Real
GSP
Și-au luat revanșa " Atletico o bate pe Real și o elimină din Cupa Regelui după un meci de 120 de minute și cu gafe monumentale