103 știri noi în ultimele 24 de ore
26 august 08:57

La Liga | Atletico Madrid - Girona 3-0 / Real Madrid - Real Valladolid 3-0. Endrick a înscris și a devenit, cel mai tânăr fotbalist străin care marchează pentru clubul ”Blanco” în La Liga.

Redactor: Adrian Rusu
Atletico Madrid a dispus duminică seara, pe teren propriu, scor 3-0, de formaţia Girona, în etapa a doua din La Liga. Antoine Griezmann a deschis scorul în minutul 39. În startul reprizei secunde Marcos Llorente a primit o pasă de la Griezmann şi a înscris un gol extraordinar. Scorul final a fost pus pe tabelă de Koke, în minutul 90+4. <br /> <br /> Real Madrid a dispus duminică, pe teren propriu, scor 3-0, de formaţia Real Valladolid, în etapa a doua din La Liga. Elevii lui Ancelotti au deschis scorul în minutul 50, prin Valverde. Brahim Diaz a majorat avantajul gazdelor în minutul 88, iar puştiul Endrick, cel care l-a înlocuit pe Mbappe, a stabilit scorul final în minutul 90+6.

BBC
Atletico Madrid 3-0 Girona: Conor Gallagher makes La Liga debut
La Liga: Atletico Madrid - Girona 3-0
Fanatik
Kylian Mbappe rămâne fără gol în La Liga după Real Madrid - Valladolid 3-0. Cine a punctat pentru "galactici"
GSP
Dezvăluirea lui Endrick, după primul gol marcat pentru Real Madrid: "Am suferit cu familia mea"