102 știri noi în ultimele 24 de ore
11 aprilie 07:16

Atletico Madrid a câștigat meciul cu Borussia Dortmund, scor 2-1, în prima manșă a sferturilor Ligii Campionilor.

Alberto Gardin / Zuma Press / Profimedia
Atletico Madrid a obținut o victorie importantă în fața lui Borussia Dortmund, în prima manșă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Golurile echipei spaniole au fost marcate de Rodrigo De Paul și Samuel Lino, în timp ce pentru Dortmund a înscris Sebastien Haller. Returul va avea loc pe 16 aprilie.

Agerpres
Fotbal: Victorie la limită pentru Atletico Madrid cu Borussia Dortmund (2-1), în sferturile..
France24
Atletico will have to suffer at Dortmund: Griezmann
Adevarul
Victorie la limită a lui Atletico în fața Borussiei Dortmund, după un final incandescent care putea schimba soarta meciului
Cât de aproape e românul Horațiu Moldovan de semifinalele Ligii Campionilor. Cum s-a încheiat Atletico - Borussia
France24
Atletico hold on to keep advantage on Dortmund
Video | Atletico Madrid - Borussia Dortmund 2-1. Formația lui Diego Simeone și-a asigurat un avantaj minim pentru retur
Moment tensionat în timpul meciului Atletico Madrid - Dortmund 2-1. Simeone a fost din nou în prim-plan