120 știri noi în ultimele 24 de ore
29 august 08:11

La Liga | Athletic Bilbao - Valencia 1-0 / Real Sociedad - Alaves 1-2 / Atletico Madrid - Espanyol 0-0.

Redactor: Adrian Rusu
Athletic Bilbao a reuşit prima victorie a sezonului în campionatul spaniol, după ce a dispus de Valencia cu 1-0, prin golul marcat de Benat Prados în minutul 45. <br /> Alaves a reuşit prima victorie în campionat. A învins pe Real Sociedad, chiar la San Sebastian, cu 2-1. Gazdele au deschis scorul, prin Mendez, în minutul 32, însă oaspeţii s-au impus cu golurile lui Villalibre, din penalti, în minutul 45+5, şi Martinez, în minutul 77. Pe stadionul Wanda Metropolitano, Atletico Madrid a terminat la egalitate miercuri seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu Espanyol Barcelona.