48 știri noi în ultimele 24 de ore
14 mai 07:55

Premier League: Aston Villa și Liverpool au terminat la egalitate, 3-3, într-un meci spectaculos.

Adrian Rusu
Partida s-a încheiat la egalitate, 3-3, cu Villa aproape de calificarea în Champions League. Liverpool a deschis scorul printr-un autogol, iar apoi a condus cu 3-1, dar Villa a reușit să egaleze în final. Echipa lui Klopp nu mai are obiective în acest sezon. Pentru Liverpool au punctat Martinez (2 - autogol), Gakpo (23) şi Quansah (48). Golurile echipei Aston Villa au fost înscris de Tielemans, în minutul 12, şi Duran, în minutele 85 şi 88.

GSP
Aston Villa și Liverpool au remizat, 3-3
Aston Villa - Liverpool 3-3. "Thriller" pe "Villa Park"
BBC
Aston Villa 3-3 Liverpool: Key stats
Liverpool a condus cu Aston Villa cu 3-1, dar a fost egalată, scor 3-3, în Premier League