48 știri noi în ultimele 24 de ore
4 aprilie 10:15

Premier League: Arsenal - Luton Town 2-0, Manchester City - Aston Villa 4-1. Phil Foden a realizat al doilea hattrick din acest sezon.

Adrian Rusu
Echipa engleză Arsenal Londra a obținut o victorie solidă, scor 2-0, împotriva echipei Luton Town, într-un meci din etapa a 31-a a ligii Premier. Martin Odegaard a deschis scorul în minutul 24, iar avantajul s-a dublat înainte de pauză, când Daiki Hashioka a marcat în propria poartă. Echipa engleză Manchester City a dispus miercuri seara, pe teren propriu, scor 4-1, de gruparea Aston Villa. Rodri a deschis scorul în minutul 11 pentru gazde, iar oaspeţii au reuşit să egaleze nouă minute mai târziu, când a înscris Jhon Duran. Însă restul meciului a fost al lui Phil Foden. Acesta a adus în avantaj campioana Angliei, în minutul 45+1, şi a stabilit scorul final marcând alte două goluri în minutele 62 şi 69.