47 știri noi în ultimele 24 de ore
24 aprilie 09:48

Arsenal a învins-o fără drept de apel pe Chelsea în derby-ul londonez din cadrul etapei cu numărul 34 din Premier League. Arsenal - Chelsea 5-0.

Adrian Rusu
Jucătorii lui Arteta au preluat conducerea după doar patru minute, Trossard înscriind cu un șut la colțul lung. Tunarii s-au dezlănțuit în repriza secundă. Ben White (min. 52 și 70), și Havertz (min. 57 și 65) au dus scorul la un neverosimil 5-0, care întrerupe seria lui Chelsea de opt partide fără înfrângere.

Video | Arsenal - Chelsea 5-0. "Tunarii" și-au umilit rivala în derby și s-au desprins în fruntea Premier League
Arsenal și-a distrus rivala în derby, iar lupta pentru titlu în Premier League devine pasionantă