47 știri noi în ultimele 24 de ore
5 iulie 10:26

Copa America | Argentina câștigă meciul cu Ecuador, 4-2 la penalty-uri, după un 1-1 în timpul regulamentar.

Anamaria Tapescu
Lisandro Martínez a deschis scorul în minutul 35 pentru Argentina, dar Kevin Rodríguez a egalat cu o lovitură superbă cu capul în prelungirile sfârșitului celui de-al doilea timp. Lionel Messi a lovit bara cu primul penalty al Argentinei, încercând o Panenka, dar Emiliano Martínez a apărat primele două lovituri ale Ecuadorului. Penalty-ul decisiv a fost marcat de Nicolas Otamendi.

The Guardian EU
Emi Martínez stars as Argentina beat Ecuador on penalties at Copa América
Video | Messi a vrut să facă show, dar a fost aproape să-și "îngroape" echipa! Emiliano Martinez, eroul Argentinei
Argentina s-a calificat în semifinale la Copa America după ce a învins Ecuador la lovituri de departajare. Messi a ratat
Sport.ro
Lionel Messi, la un pas să îngroape Argentina în sferturile Copa America! L-a salvat Emiliano Martinez | Sport.ro
Leo Messi a ratat un penalty în sferturi la Copa America. Ce-a făcut Argentina VIDEO