105 știri noi în ultimele 24 de ore
duminică 22:06

Naționala Angliei a învins Slovacia cu 2-1 în prelungiri și s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatului European.

Anglia a avut un meci dificil împotriva Slovaciei, care a condus cu 1-0 până în minutul 90. Jude Bellingham a restabilit egalitatea în minutul 90+5, iar apoi Harry Kane a adus victoria Angliei cu un gol marcat în reprizele de prelungiri. În sferturi, Anglia va juca împotriva Elveției.

Hot News
Anglia, calificare dramatică în sferturile EURO 2024 - HotNews.ro
GSP.ro
Anglia – Slovacia 2-1 » Jude Bellingham și Harry Kane au tranșat calificarea în prelungiri, după ce englezi au jucat penibil 90 de minute. Anglia - Elveția, primul sfert de la EURO
Foto | Anglia - Slovacia 2-1 | Ce meeeci! Slovacii erau caificați în min. 90+4. Ce s-a întâmplat după aceea. Urmează Elveția
Cotidianul
Anglia s-a calificat cu emoţii
The Guardian EU
Bellingham and Kane rescue England in dramatic extra-time win over Slovakia
Capital
EURO 2024. Anglia, la câteva secunde de eliminare. A trimis, până la urmă, Slovacia acasă
Euro 2024 - optimi: Anglia s-a calificat în sferturi după 2-1 cu Slovacia. Englezii au fost conduşi cu 1-0 şi au revenit cu goluri marcate în minutele 90+5 şi 91
Sport.ro
Jude Bellingham, egalul lui Beckham, Scholes și Lampard! Borna atinsă în thriller-ul Anglia - Slovacia | Sport.ro
independent.co.uk
England reach Euro 2024 quarter-finals after dramatic comeback win over Slovakia
Digi24
EURO 2024: Anglia s-a calificat cu emoţii în sferturi. 2-1 cu Slovacia, după prelungiri
B1TV
Anglia, calificată dramatic în sferturile EURO 2024. Bellingham a înscris un gol de poveste și i-a interzis Slovaciei o victorie istorică - B1TV.ro
Anglia a tremurat cu Slovacia! Bijuteria de gol a lui Jude Bellingham i-a salvat pe englezi