103 știri noi în ultimele 24 de ore
4 august 21:20

Novak Djokovici a câștigat aurul olimpic la simplu masculin, învingându-l pe Carlos Alcaraz în finală.

Redactor: Valeria Stihi
Internațional
Sârbul Novak Djokovici a obținut prima sa medalie de aur olimpică la Tokyo, învingându-l pe spaniolul Carlos Alcaraz în finala de trei ore. Djokovici a devenit al cincilea jucător din istorie care realizează "Golden Slamul", câștigând toate cele patru turnee de Grand Slam și medalia de aur olimpică.

Digi24
JO 2024 Novak Djokovici a câștigat aurul olimpic la tenis, singurul trofeu care îi lipsea din palmares
Antena3
Novak Djokovici a câștigat aurul la JO 2024. Imagini emoționante cu sârbul în lacrimi, după finala cu Alcaraz
UPDATE - JO - tenis: Fenomenalul Novak Djokovici a câştigat singurul titlu care îi lipsea din palmares: aurul olimpic
JO - tenis: Novak Djokovici, după ce a devenit campion olimpic: În sfârşit am reuşit! A fost o bătălie incredibilă
UPDATE - JO - tenis: Fenomenalul Novak Djokovici a câştigat singurul titlu care îi lipsea din palmares: aurul olimpic / 'În sfârşit am reuşit! ", spune sârbul / Şi el şi Alcaraz au plâns după meci / Ce spune spaniolul