103 știri noi în ultimele 24 de ore
1 august 15:36

Turcul Yusuf Dikeç, câștigătorul medaliei de argint la proba de tir de la Jocurile Olimpice, s-a prezentat la concurs cu o ținută casual și fără echipament specific.

Redactor: Ioana Licu
Actualitate
Medaliat cu argint la tir, Yusuf Dikec a purtat doar ochelari de vedere și a tras cu o mână în buzunar, în timp ce adversarii săi aveau echipamente specifice probei. Deși a pierdut în finală, Dikec a impresionat cu evoluția sa, fiind primul în calificări. Acesta nu este singurul sportiv care a atras atenția cu apariția sa, și sud-coreeanca Yeji Kim a făcut furori cu șapca invers și ținuta neagră.

Antena3
Un turc face senzație la Paris: cu mâna în buzunar și fără echipament, a luat argintul la proba de tir. Imaginile cu el sunt virale
CNN
Turkey's understated Olympic shooter Yusuf Dikeç bags silver medal and goes viral for 'insane aura'
FOX News
Turkish Olympic pistol shooter goes viral after nonchalant composure leads to silver medal: 'Insane aura'
Foto | VIRAL: "Ați adus un asasin plătit la JO?". La 51 de ani, a câștigat medalia cu o mână în buzunar: 21.000.000 de vizualizări
Sport.ro
Turcul și pistolul! Cu ce look neobișnuit a câștigat Yusuf Dikec argintul olimpic la tir | Sport.ro
G4Media
JO: Turcul Yusuf Dikec a câştigat argintul pe echipe la tir, dar a surprins printr-un look insolit - VIDEO