Parcurge rapid sumarul știrilor și vezi cum sunt tratate în diferite publicații!
102 știri noi în ultimele 24 de ore
luni 07:05

Spania - Georgia 4-1: Cine o oprește pe La Roja? Germania - Spania, în sferturile de finală de la EURO 2024

main event image
Sport
,,Elevii lui De la Fuente par de neoprit, reușind o remontada, 35 de șuturi la poartă, 13 pe poartă și 4 goluri în poarta lui Mamardashvili, într-un meci în care doar portarul gruzin a evitat un scor fluviu. O parte din presa și fanii spanioli insistă că Euro 2024 are un „vibe” de 2008, ultimul turneu european la care „La Roja” a terminat grupa cu maximum de puncte, dar și cel de la care a început cea mai de succes perioadă din istoria selecționatei iberice, încheiată cu trei titluri consecutive la turneele finale (2008, 2010 și 2012).'' Mihai Mateaș scrie, pe We Love Sport, cronica meciului Spania-Georgia.

SURSE

We Love Sport
Spania - Georgia 4-1: Cine o oprește pe La Roja?
News.ro
Euro 2024 - optimi: Spania - Georgia 4-1, după ce ibericii au fost conduşi cu 1-0
Digi Sport
Spania - Georgia 4-1. "Furia Roja", calificare en-fanfare în sferturile de finală EURO 2024
Mediafax
Spania învinge Georgia fără emoţii şi va întâlni Germania în sferturi la Euro 2024 - 2
Capital
EURO 2024. Spania se califică în stil mare în sferturi. "Furia Roja" n-a dat vreo șansă Georgiei
Descarcă cea mai avansată aplicație de știri din România!
Feed personalizat de știri și notificări într-o experiență mai interactivă.