103 știri noi în ultimele 24 de ore
3 august 19:34

Jocurile Olimpice | Simone Biles a obținut medalia de aur la sărituri, fiind a treia sa medalie de aur la această ediție.

Redactor: Anamaria Tapescu
Biles a obținut medalia de aur la sărituri, după ce a câștigat și aurul olimpic la individual-compus și cu echipa. România va fi reprezentată în finalele de la bârnă și sol. Biles a fost notată cu 15.700 la prima săritură și cu 14.900 la cea de-a doua, urcând pe podium alături de Rebeca Andrade (Brazilia) și Jade Carey (SUA).

JO, gimnastică: Gimnasta Simone Biles a câştigat aurul olimpic şi în finală la sărituri
Cotidianul
Simone Biles a câştigat aurul la sărituri
Libertatea
Gimnasta Simone Biles a câştigat aurul olimpic şi în finală la sărituri de la JO 2024
The Guardian EU
Simone Biles wins seventh Olympic gold medal in stunning vault final
Le Monde
Paris Olympics: Simone Biles wins vault and third gymnastics gold
G4Media
Stirile ProTV
Gimnasta Simone Biles a câştigat aurul olimpic şi în finală la sărituri, la Jocurile Olimpice de la Paris. FOTO
Simone Biles "mătură" tot în concursul de gimnastică de la JO 2024. Cum s-a încheiat finala la sărituri
independent.co.uk
Simone Biles lands signature skill to win third gold medal of Paris Olympics
Sport.ro
Cine o oprește? Simone Biles a cucerit al treilea titlu olimpic la Paris și a ajuns la șapte medalii de aur | Sport.ro
NBC News
Simone Biles wins 10th Olympic medal with gold in vault
FOX News
Simone Biles makes Olympic history after winning gold medal in women's vault final