103 știri noi în ultimele 24 de ore
21 ianuarie 21:30

Real Madrid a câștigat cu 3-2 împotriva lui Almeria, în La Liga, după ce a fost condusă cu 2-0

Redactor: Gabriel Neagu
Oaspeții au deschis scorul după doar 38 de secunde, prin Ramazani. Real Madrid a obținut dramatic victoria. Golul victoriei a fost marcat de Dani Carvajal, în minutul 90+9. Cu acest rezultat, Real Madrid a urcat pe primul loc în clasamentul La Liga, având 51 de puncte, iar Almeria se află pe ultimul loc în clasament, cu doar 6 puncte.

G4Media
Meci spectaculos pe Bernabeu: Real Madrid a revenit de la 0-2 cu Almeria şi a câştigat cu un gol marcat în al nouălea minut de prelungiri
Real Madrid, meci infernal pe Santiago Bernabeu împotriva ultimei echipe din campionat
Scandal uriaș în Spania, după ce Real Madrid a reușit remontada, cu un gol în minutul 90+9! "VAR-ul, al 12-lea jucător"
France24
Carvajal seals Madrid's wild comeback win over Almeria
GSP
Real Madrid - Almeria 3-2, în etapa #21 din La Liga. Revenire de senzație pe "Santiago Bernabeu"