47 știri noi în ultimele 24 de ore
5 aprilie 10:23

Premier League: Liverpool 3-1 Sheffield United, Chelsea 4-3 Manchester United. Palmer aduce victoria londonezilor cu două goluri marcate în prelungiri.

Adrian Rusu
FC Liverpool a obținut o victorie importantă, scor 3-1, împotriva lui Sheffield United. Darwin Nunez a deschis scorul pentru Liverpool, deși Sheffield a reușit să egaleze, Liverpool a revenit și s-a desprins în final, înregistrând o victorie care i-a readus pe primul loc în clasamentul Premier League. Londonezii au deschis scorul în minutul 4, prin Conor Gallagher, iar după 15 minute au beneficiat de un penalty. Cole Palmer a transformat cu siguranță. În minutul 67, Manchester United a preluat conducerea după un contraatac rapid. Antony i-a pasat spectaculos, cu exteriorul, lui Garnacho, care a trimis cu capul pe lângă portarul sârb Petrovic. Scorul final a fost stabilit în minutul 90+10, tot în urma unui penalty. Cole Palmer a transformat și de această dată. La doar un minut după, Cole Palmer înscrie golul victoriei după ce șutul său deviat l-a lăsat fără replică pe Onana.