47 știri noi în ultimele 24 de ore
6 mai 11:11

Pilotul britanic Lando Norris a câștigat Marele Premiu de Formula 1 de la Miami, devansându-i pe Max Verstappen și Charles Leclerc.

Anamaria Tapescu
Norris, în vârstă de 24 de ani, a obținut primul său succes în Formula 1, aducând prima victorie pentru McLaren-Mercedes după o pauză de trei ani. În urma cursei, Verstappen rămâne lider în clasamentul general, cu un avans de 14 puncte față de Lewis Hamilton.

Spotmedia
Lando Norris câștigă Marele Premiu din Miami
Newsweek
Lando Norris, marele câștigător al Formulei 1 de la Miami. Campionul en-titre, Verstappen, detronat | Newsweek Romania
independent.co.uk
The Lando Norris gamble that inspired brilliant first F1 win
BZI
Cine a câștigat Marele Premiu de la Formula 1 Miami
Max Verstappen, învins de Lando Norris în Marele Premiu de Formula 1 de la Miami. Cum a reacționat campionul mondial
Mediafax
Lando Norris, de la McLaren, a câştigat Marele Premiu de la Miami, prima sa victorie în Formula 1
DCNews
Seria de victorii a lui Max Verstappen s-a terminat: Lando Norris este câștigătorul Marelui Premiu de la Miami
Antena3
Lando Norris, de la McLaren, a câștigat Marele Premiu de la Miami. Este prima sa victorie în Formula 1
Sport.ro
Surpriză imensă în Marele Premiu de la Miami! "Era timpul, nu-i aşa? În sfârşit am reuşit să o fac" | Sport.ro
G4Media
Surpriză mare la Miami: Lando Norris a câştigat a şasea etapă a sezonului de Formula 1 / "Era timpul, nu-i aşa?"
Cotidianul
Lando Norris, campion! Ce cursă
The sporting weekend in pictures
Surpriză în Formula 1! Ce pilot a câștigat în premieră o cursă: "Era timpul, nu-i aşa?"
The Guardian EU
Lando Norris wins F1 Miami Grand Prix for historic maiden victory
Lando Norris wins Miami Grand Prix to claim brilliant first F1 win
DW
Lando Norris takes first-ever Formula One win in Miami
Surpriză imensă la Miami: Lando Norris a câştigat a şasea etapă a sezonului de Formula 1. "Era timpul, nu-i aşa?"