85 știri noi în ultimele 24 de ore
16 iunie 07:25

EURO 2024: Italia s-a impus în fața Albaniei, cu scorul de 2-1. Albania a înscris cel mai rapid gol din istoria Campionatelor Europene.

Meciul a început cu un gol surpriză al Albaniei în secunda 23, dar Italia a reușit să întoarcă rezultatul în prima repriză, grație golurilor marcate de Bastoni și Barella. Italia a dominat jocul în cea de-a doua repriză, Albania având însă ocazia de a egala în ultimele minute.

Sport.ro
Rezumatul meciului Italia - Albania 2-1 | Sport.ro
Adevarul
Italia, aproape de o rușine cu Albania, după ce a primit cel mai rapid gol din istoria Campionatului European
Digi24
EURO 2024: Italia a învins Albania cu 2-1. Albanezii au înscris cel mai rapid gol din istoria Europenelor
Hot News
Euro 2024: Albania înscrie cel mai rapid gol din istoria competiției, dar pierde meciul cu Italia
BBC
Italy 2-1 Albania LIVE: Watch Euro 2024 plus latest score, commentary and updates