114 știri noi în ultimele 24 de ore
27 iulie 18:03

Paris 2024 - Turneul de tenis | Irina Begu a pierdut împotriva liderului mondial Iga Swiatek, iar Ana Bogdan a fost învinsă de Jasmine Paolini.

Redactor: Anamaria Tapescu
Irina Begu a fost învinsă de Iga Swiatek, scor 2-6, 5-7, în timp ce Ana Bogdan a pierdut în fața Jasmine Paolini, scor 7-5, 6-3. Bogdan a condus cu 4-1 în primul set, dar nu a reușit să-și mențină avantajul. Astfel, ambele jucătoare române au fost eliminate în primul tur al Jocurilor Olimpice de la Paris.

Sport.ro
Ana Bogdan și Irina Begu, OUT de la Jocurile Olimpice! Primele dezamăgiri pentru Team Romania la Paris | Sport.ro
B1TV
Ana Bogdan a fost și ea eliminată în primul tur la Jocurile Olimpice de la Paris. O singură româncă a mai rămas în competiţie la simplu - B1TV.ro
Mediafax
Ana Bogdan, eliminată de la Jocurile Olimpice. A fost învinsă de finalista de la Roland Garros şi Wimbledon
Hot News
JO Paris 2024, tenis feminin: Irina Begu a fost eliminată de Iga Swiatek / Ana Bogdan a pierdut în fața numărului 5 WTA - HotNews.ro
Cotidianul
Au pierdut şi Irina Begu, şi Ana Bogdan la Jocurile Olimpice
Foto | Ana Bogdan și Irina Begu, eliminate de la Jocurile Olimpice. Româncele au fost învinse în două seturi
Spotmedia
Ana Bogdan și Irina Begu, eliminate în primul tur la Jocurile Olimpice 2024
Ana Bogdan a condus-o detașat la Jocurile Olimpice pe finalista de la Roland-Garros și Wimbledon. Cum s-a încheiat meciul
Agerpres
JO 2024 - Tenis: Ana Bogdan, învinsă de Jasmine Paolini în primul tur
Jocurile Olimpice - tenis: Ana Bogdan, eliminată de Jasmine Paolini în primul tur
Mediafax
Swiatek o învinge pe Irina Begu şi începe cu o victorie cursa olimpică de la Paris
JO - tenis: Şi Irina Begu a pierdut în primul tur. Românca a fost eliminată de liderul mondial Iga Swiatek
B1TV
Irina Begu a fost învinsă de Iga Swiatek, în primul tur de la Jocurile Olimpice de la Paris. Boris Becker a urmărit partida și a lăudat-o pe româncă - B1TV.ro
Agerpres
JO 2024 - Tenis: Irina Begu, eliminată de Iga Swiatek
Irina Begu a făcut un meci mare cu lidera mondială Iga Swiatek. Răsturnare de scor în setul al doilea