47 știri noi în ultimele 24 de ore
6 iulie 07:09

Franța s-a calificat în semifinalele Euro 2024 după ce a învins Portugalia la loviturile de departajare.

Eftene Ana-maria
Nici Franţa, nici Portugalia nu au reuşit să înscrie în timpul regulamentar de joc al celui de al doilea sfert de finală de la Euro 2024. Ambele echipe au avut ocazii importante de a marca, dar scorul a rămas 0-0. Nici prelungirile nu au adus modificări pe tabela de marcaj, cu toate că ambele echipe au reuşit să producă emoţii în faţa porţilor adverse.

Mediafax
Franţa e a doua echipă calificată în semifinale la Euro 2024, după o victorie la penalty-uri cu Portugalia
Foto | Portugalia - Franța 0-0 (3-5 d.l.d.). Fără Mbappe, care a abandonat, "Cocoșii Galici" au ajuns în semifinale la EURO 2024
Antena3
Franța câștigă la penalty-uri și merge în semifinalele Euro2024. Cristiano Ronaldo și Portugalia părăsesc competiția
B1TV
Franța trece mai departe în semifinala de la EURO 2024. Cu cine se va întâlni selecționata lui Deschamps - B1TV.ro
Agerpres
Fotbal - EURO 2024: Franţa, calificată în semifinale, după o victorie la penalty-uri cu..
Euro 2024: Franţa s-a impus la lovituri de departajare în faţa Portugaliei şi va juca împotriva Spaniei în semifinale