103 știri noi în ultimele 24 de ore
15 iulie 09:20

Comisia Centrală a Arbitrilor a emis un comunicat oficial după gafa lui Sebastian Colțescu. ,,Instinctul fotbalistic'' bate regulamentul.

Redactor: Adrian Rusu
CCA a explicat, într-un comunicat postat duminică pe site-ul FRF, de ce a existat o întârziere semnificativă până când golul marcat de UTA Arad în minutul 89 al meciului cu FC Rapid a fost anulat pentru fault în atac. “Din cauza unei conexiuni imperfecte a căştii, arbitrul nu a reuşit să audă în cască apelul VAR sau AVAR pentru a revedea faza de joc la golul marcat de UTA ARAD, în minutul 89, pentru un posibil fault comis în faza de construcţie a atacului (APP)”, se arată în comunicatul Comisiei Centrale a Arbitrilor.

CCA a făcut "lumină" în legătură cu greșeala uriașă de arbitraj de la UTA - Rapid 1-1
GSP
Cum a explicat CCA eroarea lui Colțescu la UTA - Rapid: "Arbitrul a acționat pe instinct fotbalistic"
Sport.ro
CCA a emis un comunicat oficial după gafa lui Sebastian Colțescu: "Ne cerem scuze" | Sport.ro
CCA explică de ce a fost anulat târziu golul echipei UTA din minutul 89 al meciului cu Rapid şi prezintă scuze pentru confuzia creată