18 aprilie 16:08

David Popovici a câștigat titlul național la proba de 50m liber.

Redactor: Gabriel Dumitrache
Andrea Staccioli/Deepbluemedia/Insidefoto / Shutterstock Editorial / Profimedia
Sportivul a încheiat proba în 22,27 secunde, fiind urmat de George Rațiu și Patrick Dinu. Popovici va mai concura la probele de 100m, 200m și 400m liber. Președinta FRNPM, Camelia Potec, a subliniat importanța competiției pentru calificarea la JO, acreditată de World Aquatics. David Popovici și Vlad Stancu sunt calificați la Olimpiada de la Paris.

Video | Davd Popovici a câștigat prima cursă dintre cele 4 la care concurează la Campionatele Naționale de Înot, de la Otopeni
David Popovici a câştigat titlul naţional la 50 m liber
David Popovici și alții. Diferența enormă cu care s-a calificat în finală campionul român
Wall-street
David Popovici, campion în proba de 50 metri liber la Naționalele de la Otopeni
Monitorul Cluj
David Popovici a câştigat titlul naţional la 50 m liber în prima zi a Naţionalelor de la Otopeni
B1TV
Înot: David Popovici, campion național la 50 metri liber, în prima zi a Naţionalelor de la Otopeni - B1TV.ro