104 știri noi în ultimele 24 de ore
19 iunie 18:39

Croația a obținut un egal, scor 2-2, în meciul cu Albania de la Euro 2024, după ce a fost egalată în ultimele minute. Ambele echipe au șanse la calificare în ultima etapă.

Sina Schuldt / DPA / Profimedia
Meciul din cadrul grupei B de la Euro 2024 s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, după ce Albania a condus cu 1-0. Croația a reușit să egaleze și să întoarcă rezultatul, însă Albania a reușit să marcheze în ultimele momente ale meciului, stabilind scorul final. Următorul meci al grupei este Spania - Italia.

Euro 2024: Croaţia a remizat cu Albania, scor 2-2. Albanezii au egalat în minutul 90+5. Gjasula, gol şi autogol
G4Media
Croația - Albania 2-2. Meci "nebun" la EURO 2024. Cele două echipe speră în continuare la calificarea în optimi
The Guardian EU
Klaus Gjasula strikes late after own goal to snatch Albania draw with Croatia
Hot News
Croația ratează dramatic victoria în fața Albaniei - Emoții mari pentru calificarea în optimi - HotNews.ro
Croaţia e la un pas de dezastru la Euro 2024, după meciul cu Albania. Jucătorul care a dat gol și autogol