103 știri noi în ultimele 24 de ore
miercuri 11:21

Argentina a pierdut 1-2 împotriva Columbiei, în timp ce Brazilia a fost învinsă cu 1-0 de Paraguay, în preliminariile CM din 2026.

Redactor: Gabriel Dumitrache
Jorge Saenz / AP / Profimedia
Argentina, deţinătoarea trofeului CM, a pierdut cu 1-2 în faţa Columbiei, în deplasare. Învingătorii au marcat prin Mosquera '25 şi James Rodriguez '60 (penalti). Pentru argentinieni a înscris Nicolas Gonzalez, în minutul 48. Brazilia a fost învinsă cu 1-0 de Paraguay. Golul a fost marcat de Diego Gomez, în minutul 20. Argentina se menține pe primul loc în clasament, având 18 puncte, în timp ce Brazilia ocupă locul cinci, cu zece puncte.

Argentina şi Brazilia, învinse în preliminariile CM din 2026
Rezultate "bombă" în preliminariile pentru Cupa Mondială din 2026: Argentina și Brazilia au fost învinse
BBC
2026 World Cup: Brazil and Argentina lose latest qualifying matches
Fanatik
Argentina și Brazilia, înfrângeri în preliminariile Cupei Mondiale! Scandal monstru la Chile - Bolivia. Video