120 știri noi în ultimele 24 de ore
5 august 18:02

Echipa de gimnastică artistică a României nu a obținut nicio medalie la Jocurile Olimpice de la Paris.

Redactor: Delia Niculescu
Internațional
România a încheiat competițiile de gimnastică artistică fără medalie la Olimpiada de la Paris. În finala de la sol, Sabrina Maneca Voinea s-a clasat pe locul 5, iar Ana Maria Bărbosu pe locul 4, ambele având nota 13.700. Creditată inițial cu locul 3 (medalie de bronz), Bărbosu și-a pierdut poziția în urma unei contestații a unei gimnaste din SUA. Echipa României a revenit în finală după 12 ani și s-a clasat pe locul 7.

Stirile ProTV
Gimnasta Ana Bărbosu a rămas fără medalia de bronz la sol după câteva minute. Decizia care a dat-o jos de pe podium
Timis Online
Ana Bărbosu, aproape de bronz la gimanstică artistică la JO 2024 - Tion
Ana Bărbosu, devastată de finalul thriller de la sol: "E greu să fii dat la o parte de pe podium. Nimeni nu știe ce simt"
Adevarul
Dramă la Paris: Ana Bărbosu a pierdut bronzul olimpic la gimnastică din cauza contestației americanilor
Sport.ro
Dramă! Ana Bărbosu a avut bronzul la sol pentru 30 de secunde, dar decizia a fost schimbată. Ce s-a întâmplat | Sport.ro
EVZ.ro
Jocurile Olimpice. România a rămas fără medalie la gimnastică. SUA a făcut contestație - Evenimentul Zilei
Fanatik
Ana Bărbosu, distrusă după ce a pierdut medalia de bronz la sol după contestația americanilor! Românca nu s-a putut opri din plâns: "Știu ce e în inima mea"
Mesajul Federației Române de Gimnastică, după medalia ratată dramatic de Ana Bărbosu în finala de la sol
Republica.ro
Gimnastică la sol. Ana Maria Bărbosu "a avut la gât" medalia de bronz pentru mai puțin de un minut. Arbitrii au acceptat apoi o contestație a SUA la nota gimnastei Jordan Chiles și românca a ajuns pe locul 4
Newsweek
Ana Bărbosu a obținut locul 4, iar Sabrina Voinea, locul 5, în finala de la sol | Newsweek Romania
Dramatic: Ana Bărbosu s-a bucurat câteva secunde pentru medalie la JO 2024! Rezultatul contestației a dărâmat-o
Ana Bărbosu s-a bucurat câteva secunde pentru medalia de bronz la sol, la Jocurile Olimpice de la Paris. A "căzut" pe 4, după contestație
G4Media
Ana Bărbosu pierde bronzul la sol după ce americanca de pe locul 5 a făcut contestație și a urcat pe 3 / România încheie concursul pe locurile 4 și 5